Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binası Yangın Sistemi Hakkında

Güncelleme Tarihi: 08/06/2018

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binası Yangın Sistemi Hakkında

Hastanemiz Akıllı Adreslenebilir Yangın Algılama Sistemi ile sürekli takip edilmekte ve herhangi bir yangın durumuna karşı hazır durumdadır. Bu sistem sayesinde bina genelinde duman, yangın veya gaz sızıntısı anında tespit edilebilmektedir. Hastane yangın sistemi bütün olarak güncel yönetmelik ve mevzuatlara uygun olup yetkili kurumlarca kontrol edilerek tasdik edilmiştir.
Hastane genelinde tüm birimler ve ortak alanlar kullanılan cihazların niteliğine uygun otomatik ve elle söndürme sistemleri mevcut olup bu birimlerde çalışan personellerde müdahale ve tahliye konusunda periyodik eğitim almaktadırlar.
Herhangi bir tahliye durumunda kullanılmak üzere bina genelinde 50 metreyi aşmayan aralıklarda duman, ısı ve alev izolasyonlu dikey ve yatay tahliye çıkış kapıları mevcuttur. Ayrıca katlar ve bloklar arası duman, ısı ve alev izolasyonunu sağlanacak şekilde projelendirilip inşa edilmiştir. 
Bina yangın sistemi kendine ait yedek su sistemi dışarıdan itfaiye desteği için vana ve tesisatları ile elektrik ve diğer mekanik sistemlere entegre olarak çalışmaktadır. İlgili yönetmelikler ve mevzuatlar gereği yangın gibi durumlara kullanılacak tüm cihazların periyodik bakımı düzenli olarak yapılmaktadır.
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi çalışan personellerimiz Yangın Sistemi Hakkında Bilgilendirmeye uygun eğitim alarak istenmeyen bu tür durumlara karşı hazır durumdadırlar.


  • yangin08.06.2018 (2).jpg
  • yangin08.06.2018 (3).jpg
  • yangin08.06.2018 (1).jpg